Cały projekt to odpowiedź na społeczne, kulturalne i integracyjne potrzeby mieszkańców gminy Lubniewice, województwa lubuskiego, a także zgłaszane przez turystów potrzeby w zakresie utworzenia imprezy, produktu turystycznego, który będzie pełnił absolutnie wyjątkową rolę na mapie woj. lubuskiego, a w perspektywie czasowej w skali całego kraju.

Festiwal Michaliny Wisłockiej jest pokłosiem wydarzeń, które dzieją się nieustannie od 2011 roku w Lubniewicach. W lipcu 2011 roku w 90 rocznicę urodzin Michaliny Wisłockiej w Radiu Zachód odbyła się audycja, w której profesor Zbigniew Izdebski z Uniwersytetu Zielonogórskiego i dziennikarka Radia Zachód Grażyna Walkowiak przypomnieli o Michalinie Wisłockiej, która z nostalgią opowiadała o tym, jak oczarowały ją Lubniewice lat 50-tych.

W trakcie audycji uczestniczący,  przy aprobacie władz gminnych, zainicjowali utworzenie Parku Miłości im. dr Michaliny Wisłockiej. W 2012 roku w uroczym, małym, przyzamkowym parku, deklaracja stała się faktem. Choć jest tam wiele do zrobienia (gmina czeka na rozpatrzenie wniosku o dofinansowanie rewitalizacji Parku) to miejsce zyskało sympatię licznej grupy mieszkańców i turystów. Magazyn National Geographic wskazał nasz Park, jako jedno z 10 miejsc w woj. lubuskim, które trzeba odwiedzić.

Na „Mostku Miłości” goście mogą zawiesić kłódki symbolizujące trwałość uczuć. Obok „Mostku Miłości” znajduje się wyjątkowy zakątek z „Ławeczką Miłości”, stanowiący swoistego rodzaju hołd złożony pamięci dr Michaliny Wisłockiej, autorki „Sztuki kochania”, która właśnie w Lubniewicach przeżyła swoją wielką miłość.

W 2013 r., w obecności licznych gości, otwarto Park Michaliny Wisłockiej, a towarzysząca wydarzeniu debata stała się przyczynkiem do powstania biograficznej książki o dr Michalinie Wisłockiej. „Michalina Wisłocka. Sztuka kochania gorszycielki” pióra Violetty Ozminkowskiej okazała się niemalże gotowym scenariuszem do filmu „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej”. Od stycznia 2017r. film obejrzało ponad 2 mln widzów, a w nim jedną z głównych ról zagrały Lubniewice. Nie mogliśmy nie skorzystać z ogromnej przestrzeni promocyjnej, która w sposób naturalny zrodziła myśl o Festiwalu. I choć czasu mieliśmy niewiele, a wyzwań setki, wierzymy, że Państwa nie zawiedziemy i spędzimy w Lubniewicach pełne dobrych emocji chwile.

Do zobaczenia 😉

MIEJSCE FESTIWALU - WIDOK "Z LOTU PTAKA"

PLAŻA MIEJSKA

PARK MIŁOŚCI

RYNEK MIEJSKI

LUBNIEWICE - KLIP PROMOCYJNY